Markoviću 29. mjesto na Svjetskom kupu

Crnogorska ekipa završila na 11. mjestu u Osijeku

2679 pregleda 0 komentar(a)
Jovica Marković, Foto: SSCG

Crnogorski strijelac Jovica Marković na 29. mjestu završio je nastup u disciplini trap na Svjetskom kupu u Osijeku.

Marković, koji je bio 18. na Evropskom prvenstvu, najbolju sezonu u karijeri završio je skorom od 118 bodova.

Na 54. mjestu završio je Ivo Stanišić (115 bodova), dok je Borivoje Krivokapić osvojio 81. mjesto (108).

Takmičenje u disciplini trap završilo je 87 strijelaca, dok je pet diskvalifikovano. Stanišić je, nakon prvog dana kvalifikacija bio pri vrhu, ali ga je četvrta serija i veliki peh kada je imao šest promašaja, onemogućila da u nastavku bude bolji. U ekipnom plasmanu crnogorski strjelciji bili su jedanaesti. U disciplini vazdušna puška, Anđela Miličković je upucala 613,1 bod, Jovana Popović je u disciplini pištolj imala 535, a Jelena Pantović 537 krugova. Kod muškaraca, u toj disciplini, Stanislav Bošković je bio solidan sa 559 krugova. Na Svjetskom kupu u Osijeku učestvovali su strijelci iz 62 države.