Cicipas se još nije oporavio od poraza u finalu Rolan Garosa: Grk završio učešće u Tokiju

8598 pregleda 6 komentar(a)
Cicipas, Foto: Reuters

Francuski teniser Igo Imber plasirao se danas u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju pošto je pobijedio četvrtog tenisera svijeta Grka Stefanosa Cicipasa sa 2:6, 7:6, 6:2.

Imber, 28. igrač svijeta je do pobede došao za dva sata i 23 minuta.

Prvi set Cicipas je dobio sa napravljena dva brejka, dok su u drugom dijelu igre oba tenisera čuvala svoje servise.

Francuz je do izjednačenja u setovima došao nakon što je u taj-brejku bio bolji sa 7:4.

U trećem setu Imber je prvi brejk napravio u trećem gemu, da bi zatim u petom došao do još jednog brejka.

Plasman u četvrtfinale Imber je potvrdio iskoristivši četvrtu meč loptu, a protivnik u sljedećoj fazi biće mu 25. igrač svijeta Rus Karen Hačanov.

Cicipas je u lošoj formi nakon poraza u finalu Rolan Garosa od Novaka Đokovića. Učešće na Vimbldonu završio je u prvom kolu, potom je eliminisan u četvrtfinalu turnira u Hamburgu od Filipa Krajinovića, a sada je rano okončao i nastup u Tokiju.