Dva različita poluvremena Srbije i pobjeda protiv Australije

U narednom kolu Srbija igra protiv Hrvatske, Australija protiv Španije

4622 pregleda 142 reakcija 4 komentar(a)
Vaterpolisti Srbije, Foto: Reuters

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubjedljivo je danas savladala Australiju 14:8 u trećem kolu grupe B vaterpolo turnira u Tokiju.

Srbija je furiozno otvorila meč - jaka odbrana i siguran napad sa igračem više donijeli su aktuelnim olimpijskim šampionima ubjedljivu prednost već nakon osam minuta - 6:0.

Australija je prvi gol na utakmici postigla nakon 11 minuta igre.

Ipak, nakon deset postignutih pogodaka u prvom dijelu, Srbija se malo opustila, pa su "delfini" mrežu rivala u drugom poluvremenu zatresli samo četiri puta.

Dušan Mandić je bio najefikasniji sa četiri gola. Tri je postigao Strahinja Rašović, a dva Andrija Prlainović

Kod Australije dva pogotka Blejka Edvardsa.

U narednom kolu Srbija igra protiv Hrvatske, Australija protiv Španije.

Vaterpolisti Italije pobijedili su danas SAD sa 12:11 (2:4, 3:3, 3:2, 4:2), u meču trećeg kola Grupe A.

Najbolji učinak u Italiji imao je Frančesko Di Fulvio sa pet golova, dok je Stefano Luongo zabilježio tri gola.

U selekciji SAD bolji od ostalih bili su Aleks Bouen, Luka Kupido, Aleks Obert i Maks Irving sa po dva gola.

Ovo je druga pobjeda Italije na turniru uz jedan neriješeni rezultat, dok je SAD upisala prvi poraz na Igrama.

Mađarska je u istoj grupi ubjedljivo savladala Južnu Afriku sa 23:1, a u meču Grupe B, Španija je pobijedila Kazahstan sa 16:4.

Četvrtfinale će obezbijediti po četiri najbolje selekcije iz obje grupe.