Svjetski šampion bolji od vicešampiona: Španija savladala Argentinu, Riki Rubio odigrao još jedan sjajan meč

Španija je upisala drugu pobjedu na Igrama, Argentina je pretrpjela drugi poraz

8454 pregleda 1 komentar(a)
Pau Gasol, Foto: Reuters

Košarkaši Španije savladali su danas Argentinu 81:71 u drugom kolu olimpijskog turnira u Tokiju.

Španija je upisala drugu pobjedu na Igrama, Argentina je pretrpjela drugi poraz.

U reprizi finala prethodnog Mundobasketa, Argentinci su bolje otvorili meč, imali i devet poena prednosti (12:3) u prvoj četvrtini, koju riješili u svoju korist - 25:20.

Španci su u drugih deset minuta polako preuzimali kontrolu - uspjeli su da preokrenu i povedu, a nakon poena Rubija na 2:47 do kraja poluvremena (36:34) prednost nisu ispuštali do kraja meča.

Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Riki Rubio. Na kraju je meč završio sa 26 poena, a imao je pet skokova i četiri asistencije.