Oboren azijski i evropski rekord: Bromel ostao bez finala na 100 metara

7868 pregleda 1 komentar(a)
Bromel, Foto: Reuters

Amerikanac Trejvon Bromel ostao je bez plasmana u finale Olimpijskih igara u trci na 100 metara.

Bromel je danas trčao deset sekundi i završio treći u svojoj polufinalnoj grupi, a deseti u generalnom plasmanu, što nije bilo dovoljno za plasman u finale.

On je ove godine 100 metara trčao za 9,77 sekundi i sa oreolom najbržeg čovjeka je doputovao na Igre.

U polufinalu je zablistao Su Bintijan, koji je ostvario najbolji rezultat. Trku je završio nakon 9,83 sekunde i oborio azijski rekord. Postao je prvi Kinez, koji će učestvovati u finalnoj trci na 100 metara.

A evropski rekord oborio je Lamont Džejkobs. On nastupa za Italiju, a trku je završio nakon 9,84 sekunde.

U finalu neće biti sprintera sa Jamajke a za medalje će se boriti Fred Kerli (SAD), Andre de Gras (Kanada), Žarnel Hjuz (Velika Britanija), Inok Adegoke (Nigerija), Su Bintjan (Kina), Roni Bejker (SAD), Lamont Džejkobs (Italija) i Akani Simbine (Južna Afrika).