Dončić i Dragić odveli Sloveniju u polufinale, prva šansa za medalju protiv Francuske

Slovenija će u polufinalu igrati protiv pobjednika četvrtfinala u kojem se sastaju Italija i Francuska

15936 pregleda 30 reakcija 17 komentar(a)
Ažurirano: 03.08.2021. 13:31h

Košarkaši Slovenije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju, pošto su u četvrfinalu pobijedili selekciju Njemačke 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:16).

Najefikasniji u timu Slovenije bio je Zoran Dragić sa 27 poena, Luka Dončić je upisao 20 poena, 11 asistencija i osam skokova, dok je Majk Tobi utakmicu završio sa 13 poena i 11 skokova.

U timu Njemačke najbolji je bio Maodo Lo sa 11 poena, dok je Nils Gifaj upisao poen manje.

Slovenija će u polufinalu igrati Francuske, koja je u uzbudljivoj završnici odbila nalet Italije i slavila 84:75.

"Trikolori" su u 2. poluvremenu imali plus 14, ali su "azuri" u 38. minutu izjednačili na 73:73.

Tada je Toma Ertel pogodio trojku, a potom i Rudi Gober sa šest poena otklonio sve dileme.

Gober je bio najefikasniji sa 22 koša, jedan manje je dao Evan Furnije, a i treći as iz NBA lige, Nikola Batum, bio je odličan sa 15 pogodaka i 14 skokova.

U poražemom timu najbolji su bili Simone Fontekio (23) i Danilo Galinari (21).