Pobjeda Španca u trci za Veliku nagradu Štajerske

1929 pregleda 1 komentar(a)

Vozač Dukati Pramaka Horhe Martin je slavio u trci za Veliku nagradu Štajerske i ostvario prvi trijumf u karijeri u Moto GP šampionatu.

Španac je krenuo sa pol pozicije, a trku je završio za 38:07,879 minuta.

Dukati je tako nastavio dominaciju na Red Bul Ringu, gdje je ostvario pet uzastopnih pobjeda, prije nego što je prošle godine trijumfovao Migel Oliveira vozaći za KTM.

Drugi kroz cilj je prošao Đoan Mir iz Suzukija sa 1,548 sekundi zaostatka, a treći vozač Jamahe Fabio Kvartararo sa zaostatkom od 9,632 sekunde. Trka je bila prekinuta u trećem krugu nakon što su se poslije sudara zapalili motori Lorenca Savadorija iz Aprilije i Danija Pedrose iz KTM.

Pedrosa je vozeći rezervni motor zauzeo 10. mjesto, dok Savadori nije završio trku. Kvartararo je prvi u generalnom plasmanu sa 172 boda, Žoan Zarko je drugi sa 132, a Mir je treći sa 121 Naredna trka u šampionatu vozi se za sedam dana na istoj stazi, za Veliku nagradu Austrije.