Uspjeh Mladosti na kadetskom prvenstvu Crne Gore

3974 pregleda 0 komentar(a)

U Sutomoru je od 25. do 29. avgusta održano pojedinačno kadetsko prvenstvo Crne Gore u šahu u kategorijama 8 do 18 godina.

Kao i na prethodnim takmičenjima, šahisti Omladinskog šahovskog kluba Mladost su bili uspješni i u najjačim konkurencijama do 16 i 18 godina osvojili su zlatne i srebrne medalje.

Do 16 godina je prvo mjesto osvojio višestruki prvak Crne Gore Đorđe Anđelić, dok je drugo pripalo klupskom drugu Nikoli Perišiću.

U konkurenciji do 18 najbolji je bio Dragoljub Kovačević, koji je tako nastavio kontinuitet dobrih igara.

Prema riječima trenera Miša Prijovića, oni će biti oslonac ekipe na predstojećoj Prvoj ligi Crne Gore za seniore.