Poraz crnogorske selekcije na startu, Bugari prejaki u Ostravi

Crna Gora izgubila od Bugarske - 3:0 (25:22, 25:17, 27:25)

28929 pregleda 23 reakcija 5 komentar(a)

Crnogorski odbojkaši su startovali porazom na Evropskom prventvu, pošto je u Ostravi u grupi B, bila bolja Bugarska - 3:0 (25:22, 25:17, 27:25)

Bugarska je opravdala ulogu favorita, ali u prvom setu je naša selekcija angažovanom i požrtvovanom igrom prišla na 22:21, izborila i kontru...

Ipak, Strugaru je lopta skliznula pri pokušaju "dizanja" i šansa za neizvjesnost u prvom setu je nestala. A bila je to tek treća greška našeg tima.

Na startu drugog seta su naši odbojkaši loše odigrali, djelovali neorganizovano, a rival je sjajno servirao a i mreža im je bila saveznik.

Odmah je bilo 7:2, i bilo je jasno da je set izgubljen. Pogotovo što je blok Bugara djelovao fantastično, kao i servis.

Uprkos vidnoj razlici u kvalitetu, naši odbojkaši nisu željeli da se predaju bez borbe.

Vojin Ćaćić je vukao ekipu, i nakon startnog minusa naši su preokrenuli i imali prvi put dva poena prednosti na 9:7, a Ćaćić je vezao tri poena, kontrom, blokom i servisom.

Potom su Bugari napravili seriju 3:0, a selektor Veljko Bašić tražio tajm-aut.

Uspješan, jer se potom igrao egal. Ipak su naši došli do novih dva peona prednoti 20:18.

"Crveni" su došli i do prve set lopte, blokom Ćaćića. Imali su još jednu, ali su Bugari sjajnim servisom došli do trijumfa.

Crna Gora sjutra od 16 sati igra sa Slovenijom, u nedjelju od 19 sati protiv Italije.

Crna Gora – Bugarska 0:3

Ostrava – “Ostravar arena”. Gledalaca: 650. Sudije: Rikardo Fereira (Portugal), Epaminondas Gerotodoros (Grčka).

Crna Gora: Minić 5, Babić, Zvicer, Strugar, Ćaćić 21, Lakčević (libero), Ćinćur, Milić 3, Vukašinović 14, Ječmenica 2, Ćulafić 4, Peruničić, Pavićević, Dubak.

Bugarska: Černokožev, Čavdarov, Kolev, Atanasov 16, Gocev 3, Stankov, Skrimov 12, Seganov 3, Grozdanov 11, Asparuhov, Ljuckanov, V. Ivanov (libero), Sokolov 14, M. Ivanov (libero).