Crnogorska selekcija slavila ispred Kipra

Crnogorski karatisti osvojili su 30 zlatnih, 17 srebrnih i 37 bronzanih medalja

2440 pregleda 0 komentar(a)
Ženska ekipa u borbama do 14 godina je osvojla podijum, Foto: KSCG

Karate reprezentacija Crne Gore kao najuspješnija završila je nastup na Prvenstvu malih zemalja Evrope u Podgorici.

Crnogorski karatisti osvojili su 30 zlatnih, 17 srebrnih i 37 bronzanih medalja.

Drugo mjesto zauzeo je Kipar (25 z, 29 s i 47 b), dok je treći Luksemburg (4 z, 5 s i 10 b).

Kao četvrtoplasirani završio je San Marino (3 z, 12 s i 18 b), peta je bila Malta (2 z, 1s i 8 b), a šesti Lihtenštajn sa samo jednom osvojenom bronzanom medaljom.

Takmičenje je održano u konkurenciji karatista do 14 godina, kadeta, juniora, mlađih seniora i seniora, koji su nadmetali u katama i borbama, pojedinačno i ekipno.

Šampionat u Podgorici okupio je 483 takmičara iz šest država.

Organizatori šampionata u dvorani Verde bili su Evropska karate federacija malih zemalja i Karate savez Crne Gore, koji je ujedno i tehnički organizator.

Asocijacija malih zemalja Evrope okuplja države sa populacijom manjom od milion stanovnika.