Mikaela Šifrin opet najbrža u Mariboru

108 pregleda 0 komentar(a)
Mikaela Šifrin, Foto: Gabriele Facciotti

Dan nakon što je sa Slovakinjom Petrom Vlhovom podijelila prvo mjesto u veleslalomu, Mikaela Šifrin je slavila u slalomu u Mariboru, devetoj trci ove discipline u Svjetskom kupu alpskih skijašica.

Amerikanka je vodeća i nakon prve vožnje, a do pobjede je došla u ukupnom vremenu minut, 42 sekunde i 60 stotinki.

Upisala je 13. pobjedu ove sezone, ukupno 56. u Svjetskom kupu.

Sa 77 stotinki zaostatka, drugoplasirana je bila Šveđanka Ana Sven Larson, dok je treće mjesto zauzela Švajcarkinja Vendi Holdner, sa sekundom i 15 stotinki slabijim vremenom od pobjednice.

Na četvrtom mjestu završila je Šveđanka Frida Hansdotir, dok je peta bila Slovakinja Petra Vlhova

Šifrinova je vodeća u plasmanu slaloma sa 860 bodova i ima 135 više od drugoplasirane Vlhove, Holdener je treća sa 485 bodova.

Amerikanka zauzima čelnu poziciju i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa 1.694 boda.

Vlhova je druga sa 1043, a treća Vendi Holdener 747 bodova.

Otkazan spust u Garmiš-Partenkirhenu

Spust skijaša, koji za Svjetski kup trebalo da bude vožen u Garmiš-Partenkirhenu, otkazan je zbog loših vremenskih uslova, saopštio je organizator takmičenja.

Kako se navodi, jaka kiša i gusta magla onemogućili su normalno odvijanje trke.

Svjetski kup biće nastavljen u Stokholmu 19. februara.