Crnogorski karatisti bez medalje u Veneciji prvog takmičarskog dana

Sjutra, drugog takmičarskog dana, na tatami će kadeti

10138 pregleda 3 komentar(a)

Crnogorski karatisti bez medalje završili su prvi takmičarski dan svjetske Lige mladih u Veneciji.

U kategoriji do 55 kilograma Ognjen Bjelajac je izgubio četvrtfinalni meč od Faruka Kadrića iz Bosne i Hercegovine 4:1.

Kadrić nije uspio da se domogne finala, čime je crnogorskom karatisti zatvorio vrata repesaža.

Bjelajac je do četvrtfinalne borbe eliminisao Slovaka Adama Dolnickog 2:0, Rumuna Jonuta Aleksandra Dogarua 3:1 i Italijana Marka Gaetano Spampinata 1:1.

Do 61 kilogram Emre Saljiu na startu poražen je od Francuza Junesa Bendifalaha 6:4.

U kategoriji preko 76 kilograma Filip Bošković je na startu bio slobodan, u drugom kolu pobijedio je Italijana Gabrijela Saka 2:1, dok je u trećem izgubio od njegovog sunarodnika Italijana Matea Avancinija 7:1.

Prestavnici u katama Lazar Sekulić i Mila Marković zaustavljeni su u prvom rugu takmičenja.

Sekulić je sa 21,96 bodova bio šesti, dok je Marković bila deveta (21,08) u grupi od 12 takmičarki.

Sjutra, drugog takmičarskog dana, na tatami će kadeti, a od crnogorskih karatista nastupiće Balša Vojinović (do 52), Nikša Zejak (do 57), Nemanja Dragaš (do 70), Helena Backović (do 47) i Jovana Damjanović(do 54)