Trijumf Japanca u Kligentalu

Danijel Andre Tande bio drugi, iako su mu se nakon pada na Planici borili za život

1788 pregleda 0 komentar(a)

Japanac Rjoju Kobajasi pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u njemačkom Klingentalu.

To je njegova druga pobjeda ove sezone, a 21. u karijeri.

Kobajasi je bio vodeći i nakon prve serije, a slavio je skokovima od 129,5 i 138 metara, za koje je dobio 262,8 bodova.

Japanac je spriječio veliki povratak Danijela Andrea Tandea, koji je osvojio drugo mjesto sa 2,6 bodova zaostatka (130,5 i 141,5), manje od devet mjeseci nakon što je doživio stravičan pad na letaonici u Planici, nakon kojeg je nekoliko dana proveo u komi.

Pobjedničko postolje kompletirao je Norvežanin Marius Lindvik skokovima od 126 i 141 metar, za koje je dobio 256,6 bodova.

Uspjeh Norvežana upotpunili su Robert Johanson, Halvor Egner Granerud i Johan Andre Forfang, koji su zauzeli od četvrtog do šestog mjesta.

Iza norveških skakača na sedmom mjestu plasirao se Slovenac Cene Prevc.

Njemac Karl Gajger, koji je danas osvojio 22. mjesto, zauzima čelnu poziciju u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 414 bodova. Kobajasi je drugi sa 316, dok je treći Austrijanac Stefan Kraft sa 311 bodova.

Svjetski kup biće nastavljen narednog vikenda u švajcarskom Engelbergu.