Marija Vuković i Danijel Furtula opet najbolji atletičari godine

2661 pregleda 3 komentar(a)

Nastupali su na Olimpijskim igrama u Tokiju i dobili nagrade koje su se očekivale - Marija Vuković i Danijel Furtula su najbolji atletičari Crne Gore.

Vukovićeva je ostvarila najveći uspjeh od obnavljanja nezavisnosti, jer se plasirala u finale u Tokiju u skoku uvis i osvojila 9. mjesto.

Furtula je zauzeo 24. mjesto u bacanju diska, a u ovoj godini je oborio i nacionalni rekord hicem od 65,59 metara.

Marija Vuković se na tablicama Svjetske atletske federacije (IAAF) na kraju 2021. godine nalazi na 9. mjestu, a četvrta je na rang-listi evropske asocijacije.

Furtula je 29. na svijetu, a 15. u Evropi.

Skakačica uvis sa Cetinja je osvojila zlatne medalje na prvenstvima Balkana (u dvorani i na otvorenom), kao i na Igrama malih zemalja Evrope, a i Furtula je bio prvak Balkana.

Medalje su osvojili i Tomaš Đurović (srebro u bacanju kugle na Igrama malih zemalja) i Dragan Pešić (bronza u desetoboju na Balkanskom prvenstvu).