Totalna dominacija: Kildeova nova super-dži pobjeda

2179 pregleda 0 komentar(a)

Norvežanin Aleksander Amot Kilde pobjednik je četvrtog superveleslaloma sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u Bormiju.

Kilde je do četvrte pobjede ove sezone, desete u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, 27 sekundi i 95 stotinki.

Norvežanin je ove sezone pobijedio na još dvije superveleslalomske vožnje, u Val Gardeni i Biver Kriku, gdje je slavio i u spustu.

Iznenađenje je priredio Austrijanac Rafael Haser, koji je sa 72 stotinke zaostatka osvojio drugo mjesto.

To je njegovo prvo pobjedničko postolje u Svjetskom kupu.

Kao trećeplasirani završio je njegov sunarodnik Vinsent Krihmajer sa 85 stotionki slabijim vremenom od pobjednika.

Amerikanac Rajan Kohran-Sigl osvojio je četvrto mjesto, peti je bio Švajacarac Beat Fojc, a šesti Francuz Metju Beile.

Kilde je vodeći u plasmanu superveleslaloma sa 300 bodova.

Austrijanac Matijas Majer, koji je danas osvojio 13. mjesto, je drugoplasirani sa 230, dok je treći Švajcarac Marko Odermat sa 219 bodova.

Odermat, danas osmoplasirani u Bormiju, zauzima čelnu poziciju u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 745 bodova.

Kilde je drugi sa 469, a treći Majer sa 447 bodova.

Skijaši će i sjutra voziti superveleslalom u Bormiju.