Novi trijumf Lindvika

Njemac Karl Gajger osvojio je drugo mjesto, dok je kao trećeplasirani završio Slovenac, Anže Lanišek

4622 pregleda 0 komentar(a)

Norvežanin Marius Lindvik pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u poljskom zimskom centru Zakopane.

On je bio treći nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 135 i 139,5 metara, za koje je dobio 294,6 bodova.

To je njegova druga pobjeda ove sezone, ukupno peta u Svjetskom kupu.

Lindvik je ove sezone trijumfovao i u Bišofeshofenu.

Njemac Karl Gajger osvojio je drugo mjesto skokovima od 134,5 i 135,5 metara i zbirom od 284,6 bodova.

Kaa trećeplasirani završio je Slovenac Anže Lanišek skokovima od 134,5 i 135,5 metara, za koje je dobio 283,7 bodova.

Pobjednik novogodišnje turneje Četiri skakaonice, Japanac Rjoju Kobajaši, osvojio je četvrto mjesto.

Kobajaši je vodeći u poretku Svjetskog kupa sa 941 bodom i ima 44 više od drugoplasiranog Gajgera.