Kilde najbrži u još jednom klasiku, dvije francuske senzacije na postolju

Kilde je preuzeo vođstvo u poretku spustaša sa 405 bodova

2230 pregleda 0 komentar(a)
Kilde slavi, Foto: Reuters

Norveški skijaš Aleksander Amot Kilde, koji je prije sedam dana slavio u spustu u Vengenu, u petak je pobijedio na još jednom klasiku, u spustu u Kicbilu.

To mu je 12. pobjeda u karijeri, a šesta ove sezone (tri ima u superveleslalomu i tri u spustu).

Drugo mjesto je iznenađujuće osvojio 41-godišnji Francuz Johan Klari sa 42 stotinke zaostatka. Još veće iznenađenje priredio je njegov 30-godišnji zemljak Blejs Gizendaner, koji je sa startnim brojem 43 završio na trećem mjestu (+0.63).

Ovo mu je prvi put u karijeri da je ušao među pet najboljih u trkama Svjetskog kupa.

Kilde je preuzeo vođstvo u poretku spustaša sa 405 bodova, a drugi je Matijas Majer sa 352 boda, dok je trećeplasirani Švajcarac Beat Fojc sa 337 bodova.

Marko Odermat, koji vodi u ukupnom poretku Svjetskog kupa, ima 1.120 bodova, na drugom mjestu je Kilde sa 785, a Majer zauzima treću poziciju sa 642 boda.

U subotu skijaši u Kicbilu voze slalom, a u nedjelju je opet na rasporedu spust.