Britanija dočekala pobjedu na snijegu: Rajding za istoriju

3654 pregleda 0 komentar(a)
Rajding nakon pobjede, Foto: Reuters

Britanski skijaš Dejv Rajding pobjednik je današnjeg slaloma koji je u okviru Svjetskog kupa održan u austrijskom Kicbilu.

Rajding je slavio rezultatom 1:41,26 minuta i tako postao prvi britanski skijaš koji je pobijedio u Svjetskom kupu.

Ovaj 35-godišnji skijaš, koji je već tri puta bio na podijumu, iskoristio je greške Italijana Aleksa Vinacera i Francuza Klemena Noela u drugoj vožnji, kao i odustajanja 11 takmičara.

On je pobijedio ispred Norvežana Lukasa Brotena i Henrika Kristofersena, koji su zaostali za 0,38, odnosno 0,65 sekundi.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa vodeći je Švajcarac Marko Odermat sa 1.120 bodova, drugi je Norvežanin Aleksander Amot Kilde sa 785, dok je na trećem mestu Austrijanac Matijas Majer sa 642 boda.

Na legendarnoj stazi u Kicbilu sutra je na programu spust.