Lindviku pobjeda, prvi podijum Cene Prevca

Norvežanin Marius Lindvik pobjednik je skijaških skokova u Vlingenu

3058 pregleda 0 komentar(a)
Lindvik dobar u obje serije skokova, Foto: Reuters

Norvežanin Marius Lindvik pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup večeras održano u njemačkom Vilingenu.

On je bio šesti nakon prve serije, a do pobjede došđao je skokovima od 140 i 144,5 metara, za koje je dobio 243,8 bodova. To je njegova treća pobjeda ove sezone, ukupno šesta u Svjetskom kupu.

Njemac Karl Gajger osvojio je drugo mjesto skokovima od 139,5 i 140 metara (238,7 bodova) i nakon Vilingena ponovo preuzeo čelnu poziciju u Svjetskom kupu.

Uspjeh karijere ostvario je trećeplasirani Slovenac Cene Prevc. Najmlađi od braće skakača je skokovima od 148 i 133,5 metara (235,6) izborio prvo pobjendičko postolje u pojedinačnoj konkurenciji.

Japanac Rjoju Kobajaši bio je četvrti (128 i 152), dok je kao petoplasirani završio Norvežanin Halvar Egner Granerud (134 i 144).

Gajger je vodeći u plasmanu Svjetskog kupa sa 1.189 bodova i ima tri više od drugoplasiranog Kobajašija. Granerud je treći sa 910, a četvrti Lindvik sa 903 boda.