Sara Hektor najbolja u veleslalomu, Švedska najuspješnija nacija ZOI

Trku je obilježilo nekoliko teških padova, a Amerikanka Nina O'Brajen je prebačena u bolnicu nakon što je pala na posljednjoj kapiji. Jelena Vujičić završila prvu vožnju već na četvrtoj kapiji

2864 pregleda 1 komentar(a)

Sara Hektor je u veoma uzbudljivom veleslalomu osvojila zlato i učinila Švedsku najuspješnijom nacijom dosadašnjeg toka XXIV Zimskih olimpijskih igara.

Hektor je bila vodeća i nakon prve vožnje i u uzbudljivom finišu sačuvala 1. mjesto sa 28 stotinki prednosti nad Italijankom Federikom Brinjone.

Treća je bila Lara Gut-Behrami (+ 0,72), koja je nakon prve vožnje bila na 8. mjestu.

Švedska sada jedina ima tri zlatna odličja u Pekingu, ispred Rusije i Norveške sa po dva.

Prvu vožnju nije završila ni sjajna Amerikanka Mikaela Šifrin, a crnogorska takmičarka Jelena Vujičić je sa startnim brojem 77 okončala nastup već na četvrtoj kapiji.