Italiji zlato u mješovitom dublu u karlingu

Mozaner i Konstantini do iznenađujućeg zlatnog odličja došli su nakon svih 11 pobjeda na turniru na olimpijskom turniru.

2601 pregleda 0 komentar(a)
Stefanija Konstantini, Foto: Reuters

Reprezentacija Italije osvojila je zlatnu medalju u mješovitom dublu u karlingu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Italija, u sastavu Stefanija Konstantini i Amos Mozaner, pobijedila je u finalnom meču Norvežane Kristin Skaslien i Magnusa Nedregotena 8:5 (0:2, 2:0, 1:0, 3:0, 0:1, 1:0, 0:2 i 1:0).

Bronzanu medalju osvojila je Švedska, u sastavu Almida de Val i Oskar Erikson, koja je u meču za treće mjesto savladala Veliku Britaniju (Brus Muat i Dženifer Dods) 9:3.