Gajger zlatni u nordijskoj kombinaciji

Srebro je osvojio Norvežanin Jergen Grabak, bronzu Austrijanac Lukas Grajderer

2340 pregleda 0 komentar(a)
Vincenc Gajger, Foto: Reuters

Njemac Vincenc Gajger osvojio je olimpijsko zlato u nordijskoj kominaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

On je trijumfovao zahvaljujući rezultatu u trci na deset kilometara, nakon što je imao tek 11. rezultat u skokovima sa male skakonice.

Gajger je zabilježio skokok od 98 metara, za šta je dobio 111,4 poena.

Bio je to 11. rezultat u skokovima, pa je pred trku kros-kantrija na deset kilometara zaostajao minut i 26 sekundi za vodećim Japancem Rjotuom Jamamotom.

U drugoj disciplini trku je istrčao za 23 minuta i 41,7 sekundi.

Njemac je osvojio drugu zlatnu olimpijsku medalju u karijeri, ali prvu individualnu.

Prije četiri godine u Pjongčangu trijumfovao je u timskom takmičenju.

Srebro je osvojio Norvežanin Jergen Grabak, koji je ukupno zaostajao za pobednikom osam desetinki.

On je poslije ski skokova bio deveti.

Na pobedničkom postolju našao se još Austrijanac Lukas Grajderer, drugoplasirani nakon skokova.

Među najboljih pet bili su još Johanes Lamarter i Johanes Ridzek.

Čak četvorica od sedmorice najboljih sportista u nordijskoj kombinaciji ove sezone nijesu se takmičili danas zbog pozitivnih testova na korona virus.

Oni će se potencijalno vratiti u utorak, kada se takmičenje bude održalo na velikoj skakaonici ili sljedećeg četvrtka kada je na programu timsko nadmetanje.