Johanes Štrolc osvojio zlato u alpskoj kombinaciji

Norvežanin Aleksander Omot Kilde osvojio je srebrnu, a Kanađanin Džejms Kraford bronzanu medalju

4404 pregleda 0 komentar(a)
Johanes Štrolc, Foto: Reuters

Austrijski skijaš Johanes Štrolc osvojio je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, u alpskoj kombinaciji.

Štrolc je nakon spusta bio četvrti, da bi odličnim slalomom došao do prve olimpijske medalje u karijeri, uz ukupno vrijeme od 2:31,43 minuta.

Njegov otac Hubert je na Zimskim olimpijskim igrama u Kalgariju 1988. godine takođe osvojio zlato u kombinaciji.

Norvežanin Aleksander Omot Kilde osvojio je srebrnu medalju, pošto je za pobjednikom zaostao 0,59 sekundi, a ovo mu je ujedno druga medalja u Pekingu poslije bronze u superveleslalomu.

Do bronze je došao Kanađanin Džejms Kraford, koji je zaostao 0,68 sekundi za austrijskim takmičarom.

Favorit za osvajanje zlatne medalje Francuz Aleksi Panturo nije završio slalomsku vožnju.

Trku je ukupno počelo 27 skijaša, a ova disciplina se od sezone 2020/21. ne nalazi u rasporedu Svjetskog kupa.