Tereze Johaug osvojila zlato u kros-kantriju

2834 pregleda 0 komentar(a)

Norvažanka Tereze Johaug osvojila je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu u kros-kantriju na deset kilometara.

Ona je do drugog zlatnog odličja u Pekingu došla u vremenu 28 minuta i 6,3 sekunde.

Zlatna je bila i u skiatlonu, odnosno trčanju po 7,5 kilometara klasičnim i slobodnim stilom.

U karijeri ima pet olimpijskih medalja.

Johaug je samo četiri stotinjke brža od Finkinje Kerti Niskanen.

Na trećem mjestu pobjedničkog podijuma našla se Finskkinja Krista Parmakoski, koja je za Johauh imala zaostatak od 31,5 sekundi (28:37.8).

Ruskinja Natalija Neprjajeva za stotinjku je ostala bez medalje – kroz cilj je prošla u vremenu 28 minuta i 37,9 sekundi.

Slovenka Anamarija Lampič zauzela je 17. mjesto, njena sunarodnica Anita Klemenčič bila je 62, dok je Anja Mandeljić zauzela 66. mesto. Neža Zarjev bila je 71, Hrvatica Vedrana Malec zauzela je 73, njena sunarodnica Tena Hadžić je 8, a Makedonka Ana Cvetanovska kroz cilj je prošla kao 95.