Gizin odbranila zlato i osvojila drugu medalju u Pekingu

Na drugom mjestu u alpskoj kombinaciji završila Vendi Holdener, na trećem Federika Brinjone

2381 pregleda 0 komentar(a)
Mišel Gizin, Foto: Reuters

Švajcarska skijašica, Mišel Gizin osvojila je zlato u alpskoj kombinaciji na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Ona je trku završila za 2:25,67 minuta.

Gizin je tako odbranila olimpijsko zlato iz Pjongčanga, dok je u Pekingu osvojila i bronzu u superveleslalomu.

Njena sunarodnjakinja Vendi Holdener je osvojila srebrnu medalju, uz zaostatak od 1,05 sekundi.

Njoj je to ukupno peta olimpijska medalja, a više su osvojile samo hrvatska skijašica Janica Kostelić i Šveđanka Anja Person (6).

Italijanka Federika Brinjone je poslije srebra u veleslalomu, došla i do bronze u alpskoj kombinaciji, uz zaostatak od 1,85 sekundi.

Favoritkinja za zlato i vodeća u Svetskom kupu Amerikanka Mikaela Šifrin nije uspjela da ostvari plasman, poslije odustajanja u slalomskoj trci.

Ona na Igrama u Pekingu nije uspjela da završi ni slalom ni veleslalom, a najbolji plasman ostvarila je u superveleslalomu, gdje je bila deveta.

Za alpsku kombinaciju ukupno je bilo prijavljeno 26 skijašica.