Super-sila Norveška - 15 zlatnih medalja: Bo jači od leda i vjetra

6352 pregleda 0 komentar(a)
Bo prolazi kroz cilj, Foto: Reuters

Norvežanin Johanes Bo pobjednik je biatlonske trke u masovnom startu na 15 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Time je ispisana i istorija - bila je to 15. zlatna medalja za Norvešku, što je najbolji učinak jedne nacije na ZOI.

Do sada je Norveška dijella prvo mjesto sa 14 zlatnih medalja sa Njemačkom i Kanadom.

Bo je sam uzeo četiri zlata, a ima i jednu bronzu.

Drugi je bio Martin Ponsiluma iz Švedske, treće mjesto osvojio je još jedna Norvežanin Vetle Sjastad Kristijansen.

Francuz Kventan Maje je ispustio šansu da bude najuspješniji olimpijac svih vremena - osvojio je četvrto mjesto, pa je ostao ne pet pekinških odličja.

Po velikoj hladnoći i jakom vjetru, takmičari su imali mnogo promašaja u gađanju, pa je na kraju odlučilo sjajno skijanje Boa, koji je drugoplasiranog ostavio 40 sekundi.