Kobajaši slavio u Oberstdorfu

111 pregleda 0 komentar(a)
Rjoju Kobajaši

Japanac Rjoju Kobajaši pobijedio je drugog dana takmičenja u skijaškim letovima, koje je za Svjetski kup održano u njemačkom Oberstdorfu.

Kobajaši je bio vodeći i nakon prve serije, a do desete pobjede ove sezone i ukupno u karijeri doaš je skokovima 224 i 234 metra, za koje je dobio 427 bodova.

Drugo mjesto, sa samo pola boda zaostatka, zauzeo je Njemac Markus Ajzenbihler, skokovima dužine 219,5 i 237,5 metara.

Kao trećeplasirani završio je Štefan Kraft iz Austrije skokovima od 213 i 230 bodova, za koje je dobio 421,7 bodova.

Poljak Kamil Stoh osvojio je šesto, dok je jučerašnji pobjednik, Slovenac Timi Zajc nastup okončao kao devetoplasirani.

Kobajaši zauzima čelnu poziciju u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1.351 bodom.

Prate ga Kraft sa 881 i Stoh sa 829 bodova.

Svjetski kup biće nastavljen sjutra letovima u Oberstdorfu.