Federer gledao senzaciju, Brinjone uzela mali Kristalni globus

1952 pregleda 0 komentar(a)
Miradoli, Foto: Reuters

Francuskinja Romana Miradoli priredila je iznenađenje u subotu pobijedivši u super džiju kojeg su skijašice vozile u Lencerhajdeu za Svjetski kup, a Italijanka Federika Brinjone je osigurala mali Kristalni globus u toj disciplini

Miradoli, kojoj je ovo prva pobjeda u Svjetskom kupu, bila je najbrža s vremenom 1:19.87.

Druga je bila Amerikanka Mikaela Šifrin sa 38 stotinki zaostatka (1:20.25), a treća Švajcarka Lara Gut Behrami sa 88 stotinke sporijim vremenom (1:20.75).

Brinjone je osvojila mali Kristalni globus čak i prije nego što je izašla na stazu jer njena zemljakina Elena Kurtoni, jedina koja je mogla da je ugrozi, nije završila trku.

Za 31-godišnju Brinjone, koja je 2020. osvojila Svjetski kup, to je prvi mali Kristalni globus u super-džiju.

U ukupnom poretku Šiffrin je prva sa 1.106 bodova, Slovakinja Petra Vlhova druga sa 1.039 bodova, a treća je Brinjone sa 851 bodom.

Trka u Lencerhajdeu imala je i posebnog gosta - Rodžer Federer je uživao na snijegu, dok je u teškom procesu oporavka od operacije koljena i pokušaju da se vrati tenisu.