Švajcarska slavi poslije 12 godina: Odermat osigurao Kristalni globus

U generalnom poretku Odermat ima nedostižnih 1.459 bodova tri trke prije kraja

2763 pregleda 0 komentar(a)
Marko Odermat, Foto: Reuters

Švajcarski skijaš Marko Odermat osvojio je danas veliki Kristalni globus, koji se dodjeljuje najboljem takmičaru u Svjetskom kupu, pošto je zauzeo drugo mjesto u trci spusta na završnom takmičenju u Kurševelu.

Pobjedu na posljednjem spustu ove sezone odnio je Austrijanac Vinsent Krihmajr u vremenu od 1:50,43 minuta, dok je Odermat za njim zaostao 0,34 sekunde.

Treći je kroz cilj prošao Švajcarac Beat Fojc, koji je za pobjednikom zaostao 0,54 sekunde, a četvrtom pozicijom mali Kristalni globus u spustu osvojio je Norvežanin Aleksander Amot Kilde (0,85).

Kilde je u poretku spusta osvojio 620 bodova i ima 13 više od Fojca, četvorostrukog uzastopnog osvajača malog globusa u spustu.

U generalnom poretku Odermat ima nedostižnih 1.459 bodova tri trke prije kraja, drugi je Kilde sa 1.100 bodova, dok je treći Norvežanin Henrik Kristofersen sa 874 boda.

Posljednji Švajcarac koji je osvojio Kristalni globus bio je Karlo Janka 2010. godine.

Sjutra je u francuskom Kurševelu na programu superveleslalom.