Osam zlatnih medalja za borce iz Rožaja i sa Cetinja, dva prva mjesta Zete

Univerzum je osvojio 13 medalja, četiri zlatne, Lovćen pet medalja - četiri zlata sa svega šest boraca u Kraljevu

3172 pregleda 30 reakcija 0 komentar(a)
KBK Lovćen, Foto: KBK Lovćen

Kik bokseri Univerzuma nastup na Evropskom kupu Srbija open u Kraljevu završili su sa 13 medalja - po četiri zlatne i srebrne i pet bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su Benjamin Muković (do 52), Ishak Agović (do 71), Zahra Monić (do 55) i Nermina Škrijelj (do 63), dok su srebrni bili Amin Muković (do 42), Ajas Kalač (do 42), Aid Šaljić (do 60) i Iman Škrijelj (do 47).

Bronzane medalje pripale su Hajru Đozgiću, Tariku Mukoviću, Bilalu Dedeiću, Džejlanu Muriću i Jamanu Kalaču.

Trener rožajskog kluba Mersad Muković kazao je da je turnir u Kraljevu bio izuzetno kvalitetan i dobro organizovan.

On je istakao da ga raduje što su medalje osvojene u konkurenciji više od 200 boraca iz 11 država.

"Dali smo maksimum i opravdali očekivanja. Ponosan sam na ostvareni rezultat, iza kojeg stoji veliki trud i rad. Svakako dobra najava i pozivnica za nastup na turniru u našem gradu i pred našim navijačima”, kazao je Muković agenciji MINA.

On je istakao da 26. marta u Rožajama očekuje više od sto boraca iz država regiona, koji će se nadmetati u disciplini kik lajt.

KBK Univerzum

A kik-bokseri Lovćena osvojili su na Evropskom kupu u Kraljevu pet medalja – četiri zlatne i jednu srebrnu, saopšteno je iz cetinjskog kluba.

Zlatne medalje osvojili su seniori Ilija Perović (do 63) i Pavle Đurašković (do 79), mlađi kadet Dragan Muratović (do 42) i stariji kadet Jovan Lipovina (do 42).

Srebrni je bio stariji kadet Bogdan Bokan (do 63). Bez medalje ostao je samo Mirko Božović (do 63).

Trener Janko Kuzman kazao je da je ponosan na svoje “lavove”.

“Baš sam zadovoljan, ostvarili smo izvanredan rezultat. Svi takmičari bili su na visinu zadatka i opravdali moja očekivanja”, kazao je Kuzman agenciji MINA.

Takmičari Kik boks kluba Zeta sa dvije zlatne medalje završili su nastup na Evropskom kupu Srbija open u Kraljevu.

Do zlatnog odličja došli su Lazar Madžarović (do 67) i Ilija Vukčević (do 63,5 kilograma).

Madžarović je do trofeja došao pobjedom nad Banetom Markovićem, članom Kik boks kluba Deveta četa iz Bosne i Hercegovine. On je nastupao u disciplini ful kontakt, a do pobjede došao je odlukom sudija 2:1.

Vukčević je ubjedljivo i bez većih problema (3:0) savladao rumunskog borca iz Kik boks tima Denta Bukurešt, Adrijana Konstantina.

Ekipu su u Kraljevu predvodili treneri Milan Jovanović i Miodrag Krstić.

Jovanović je kazao da je zadovoljan nastupom oba borca, navodeći da Madžarović ostvario pobjedu protiv izuzetno kvalitetnog protivnika i u veoma neizvjesnom meču.

"Madžarović je nakon slabijeg starta uspio snagom volje da meč preokrene u svoju korist i osvoji medalju na još jednom značajnom takmičenju”, rekao je Jovanović.

On očekuje uspješan nastup i na turniru u Rožajama, gdje će 26. marta Zetu predstavljati sedam boraca.

Evropski kup u Kraljevu okupio je više od 200 boraca iz 11 država.