Slovenačka senzacija - Pia Babnik treća na jednom od najvećih turnira u golfu

1890 pregleda 0 komentar(a)

Golf, sport u kojem vladaju Amerikanci, Britanci i tek povremeno ljudi iz drugih najbogatijih zemalja na svijetu, dobio je zvijezdu iz bivše Jugoslavije.

Najbolja slovenačka golferka, 18-godišnja Ljubljančanka Pia Babnik, napravila je senzacionalan rezultat, jer je osvojila treće mjesto na prvom velikom turniru sezone, Chevron Championshipu u Kaliforniji, s nagradnim fondom od pet miliona dolara.

Mlada Slovenka je zaradila 334.972 dolara i 40 bodova za LPGA tur.

Babnikova, koja je prije turnira bila 109. igračica svijeta, bila je samo iza Amerikanki Dženifer Kupčo i Džesike Korde.

Chevron Championship u Rančo Miragu prvi je od pet takozvanih „mejdžora” sezone, na kojem se mogu takmičiti samo najbolji igrači svijeta. Ove godine na njemu je bilo 19 od 20 najboljih golferica.

Preostala četiri turnira su US open, koji će se održati početkom juna u Sjevernoj Karolini, KPMG PGA prvenstvo krajem istog mjeseca u Marilendu, Amundi Evian krajem jula u Francuskoj i AIG Britiš open u avgustu u Škotskoj.