Budvani poveli u finalnoj seriji, Budućnost kratko zaprijetila

Branilac trofeja savladao je danas u Budvi, u prvom meču finala, ekipu Budućnost voleja 3:1 (25:21, 25:15, 23:25 i 25:16).

3235 pregleda 1 komentar(a)
Odbojkaši Budve, Foto: odbojka.me

Odbojkaši Budve ostvarili su pobjedu na startu finalne serije finala plej-ofa prvenstva Crne Gore.

Do pobjede došao je nakon sat i 20 minuta igre.

Budvani su dobili prva dva seta, a Budućnost ispunila obećanje i zaprijetila osvojivši treći. U tom dijelu igre gosti su imali veliku razliku, Budva izjednačila na 22:22 i 23:23, ali Podgoričani su imali više koncentracije.

U četvrtom setu nije bilo dileme, Budva je od početka nametnula svoj ritam i lagano završila posao.

U pobjedničkom sastavu kapiten Aleksandar Gmitrović, koji igra na poziciji korektora, osvojio je 23 poena, dok je reprezentativni srednji bloker Blažo Milić upisao 10.

Kapiten Budućnosti Đorđe Jovović je susret završio sa 16 poena, Benjamin Hadžisalihović sa 12, a Nikola Radović sa osam.

Druga utakmica finala plej-ofa na programu je u ponedjeljak od 17 časova u Podgorici, a treća ponovo u Budvi, 20. aprila od 18 sati.

U finalu igra se na tri pobjede.

Budva – Budućnost volej 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 25:16)

Budva – “Mediteranski sportski centar”. Gledalaca: 150. Sudije: Slobodan Kovačević i Sonja Simonovska.

Budva: Jelić, Miljanić, Lečić, Milenković, Gmitrović 23, Krivokapić, Despotovski 3, Milić 10, Urban (libero), Baranov 6, Bjeljac 6, Mihajlov 4.

Budućnost Volley: Dubak, Mašković, B. Vlahović 2, N. Radović 8, Radević 2, Hadžisalihović 12, Miranović, Perunović 1, I. Vlahović (libero), Ćinćur 3, Jovović 16, B. Radović 5.