Ferstapen u pretposljednjem krugu obišao Leklera i startuje prvi u Imoli

Vozač Red Bula Maks Ferstapen startovaće sa prve pozicije za Veliku nagradu Emilije Romanje, sjutra od 15 sati

3625 pregleda 0 komentar(a)
Holanđanin za upornost nagrađen sa osam poena, Foto: REUTERS

Vozač Red Bula Maks Ferstapen startovaće sa prve pozicije u predstojećoj trci Formule 1 za Veliku nagradu Emilije Romanje, pošto je u današnjoj sprint trci osvojio prvo mesto.

Trka startuje sjutra od 15 sati.

U sprint trci u Imoli vozio se 21 krug, prvih osam vozača osvojili su bodove, a maksiamlnih osam je dobio pobjednik Ferstapen.

Drugo mjesto zauzeo je vozač Ferarija Šarl Lekler, treći je bio vozač Red Bula Serhio Peres, a četvrti Karlos Sains iz Ferarija.

Peto i šesto mesto osvojili su Lando Noris i Danijel Rikardo iz Meklarena, Valteri Botas iz Alfa Romea bio je sedmi, a Kevin Magnusen iz Hasa osmi.

Deveti je bio Fernando Alonso iz Alpina, a 10. mjesto zauzeo je Mik Šumaher iz Hasa.

Sedmostruki svjetski šampion Luis Hamilton iz Mercedesa zauzeo je 14. mjesto, a njegov timski kolega Džordž Rasel 11.

Lekler je odmah na startu obišao Ferstapena i preuzeo prvo mjesto. Dobro su vozili Peres i Sains i sa sedme, odnosno 10. pozicije popravljali su plasmane, dok je Hamilton na startu pao na 15. mjesto.

Vozač Alfa Romea Džou Guanju izletio je sa staze poslije kontakta sa Pjerom Gaslijem iz Alfa Taurija i oštetio bolid zbog čega je bezbjednosno vozilo izašlo na stazu. Kada je trka nastavljena, Sains je nadoknadio još dve pozicije.

Šumaher je u 16. krugu obišao Fetela za 10. mjesto, Botas je pretekao Alonsa za osmo, a Magnusen je bio bolji od Rasela. Hamilton je do kraja uspio da nadoknadi samo jednu poziciju i trku je završio kao 14. Ferstapen se u završnici primakao Lekleru i uspio je da ga pretekne u 20. krugu. On je do kraja zadržao vođstvo, pa će trku u Italiji početi sa prvog mjesta. Trka za Veliku nagradu Emilije Romanje vozi se u nedelju od 15 časova.