Una Raković bronzana u Limasolu

Članica Omladinca je do medalje došla u konkurenciji takmičarki do 14 godina

8976 pregleda 2 komentar(a)

Crnogorska karatistkinja Una Raković je osvojila bronzanu medalju na turniru Premijer lige za mlade u Limasolu.

Članica Omladinca je do medalje došla u konkurenciji takmičarki do 14 godina, a u meču za treće mjesto u kategoriji do 47 kilograma je savladala Italijanku Gretu Gandolu.

Borba je završena neriješeno, ali je Raković slavila zahvaljujući pravilu prvog osvojenog poena.

Raković je na startu turnira poražena od Kipranke Julije Daliti 3:2, koja je plasmanom u finale povukla u repesaž.

Borbu za medalju izborila je pobjedama protiv Portugalke Katarine Lima 2:0 i Amerikanke Šarlot Singlton 7:3.

"U prvom kolu, pri vođstvu od 2:0, trenutak nepažnje na samom kraju meča koštao me je mnogo. Izgubila sam dobijeni meč. Srećom, povukla me je u repesaž i pružila mi priliku da se borim za medalju. Ostaje žal za zlatom, ali ću se popraviti za nekoliko mjeseci na Svjetskoj ligi u Poreču", rekla je Raković agenciji MINA.

Raković je osvojila drugu medalju za crnogorski karate u Limasolu, nakon što je juče bila zlatna njena klupska drugarica iz Omladinca, Helena Backović.

Ona je bila najbolja u konkurenciji kadetkinja, do 47 kilograma.