Bez medalje, oba crnogorska tima poraženi u nastupima za bronze

Kata timovi karate reprezentacije Crne Gore bez medalje -, kao petoplasirani završili su nastup na 57. Evropskom prvenstvu u turskom Gacijiantepu

4495 pregleda 0 komentar(a)
Muški kata tim poražen od Italije, Foto: KSCG/MINA

Kata timovi karate reprezentacije Crne Gore bez medalje, kao petoplasirani, završili su nastup na Evropskom prvenstvu u turskom Gacijiantepu.

Muški kata tim, u sastavu Vladimir Mijač, Arijan Kočan i Kenan Nikočević, poražen je u meču za treće mjesto i medalju od Italije (25,72 - 24,06).

Bronzanu medalju osvojio je i Azerbejdžan, pobjedom u meču za treće mejsto protiv Hrvatske (25,38 - 23,46).

U meču za zlatno odličje Turska je pobijedila Španiju (26,8 -2 6,02).

Ženski kata tim, u sastavu Maša Đukanović, Mila Mraković, Džena Canović i Biserka Radulović, izgubio je meč za bronzanu medalju od Turske (27,34 - 26,62).

Bronzana je i Francuska, koja je za treće mjesto slavila protiv Portugala (24,8 - 24,02).

Nove prvakinje Evrope su Italijanke, koje su u finalu savladale španski kata tim (26,44 - 25,54).

Ekipnim takmičenjima u katama i borbama završeno je 57. seniorsko prvenstvo Evrope.