Filip Sekulović nabolji borac u Kraljevu, Crna Gora četvrta u poretku

6292 pregleda 1 komentar(a)

Kik boks reprezentacija Crne Gore nastup na Balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i seniore u Kraljevu završila je sa 23 medalje: šest zlatnih, deset srebrnih i sedam bronzanih.

Prvaci Balkana postali su seniori Nemanja Čađenović (lou kik, - 75 kg, Filip Sekulović (lou kik, - 91 kg) i Lazar Klikovac (K1, - 81 kg), te kadeti: Jovan Lipovina (kik lajt, - 42 kg), Mirko Božović (kik lajt, - 69 kg) i Viktor Dukić (kik lajt, +69 kg).

Srebrna odličja osvojili su seniori Matija Drobnjak (lou kik, - 86 kg) i Anastazija Petrović (K1, - 56 kg); juniori: Faris Dacić (lou kik, -57 kg), Stefan Grgurević (-57 lou kik, - 57 kg), Nikola Jovetić (lou kik, - 67 kg), Lazar Madžarović (lou kik, - 67 kg),Ishak Agović (lou kik, - 71 kg), Pavle Vušurović (lou kok, - 81 kg) i kadeti:Nemanja Radnjić (kik lajt, - 52 kg) i Bogdan Bokan (kik lajt, - 63 kg).

Bronzanim medaljama okitili su se seniori: Uroš Vučinić (lou kik, - 67 kg), Nikola Boričić (lou kik, - 75 kg), Miloš Mugoša (lou kik, +91 kg) i Petar Radonjić (kik lajt, - 84 kg); junior Nikola Marinković (lou kik, - 75 kg), te kadeti: Luka Šćepanović (kik lajt, - 57 kg) i Luka Heber (kik lajt, - 63 kg). Za najboljeg borca turnira proglašen je naš reprezentativac Filip Sekulović, koji je oba meča pobijedio prekidom. Crnogorska selekcija u generalnom plasmanom zauzela je četvrto mjesto u konkurenciji sedam zemalja.