Blistav start - šest medalja prvog dana takmičenja u Bolonji

Crnogorski džiu-džicu reprezentativci imali su fantastičan start na prvom Mediteranskom prvenstvu u Bolonji

3426 pregleda 0 komentar(a)
Trninić je jedini do zlata došao borbom na parteru, Foto: JJK Fenix

Crnogorski reprezentativci imali su fantastičan start na prvom Mediteranskom prvenstvu u Bolonji, pošto su izabranici Saše Boltića i Olivere Simović osvojili čak šest medalja prvog dana džiu-džicu šampionata.

Luka Trninić je u disciplini ne waza (brazilska džiu džicu) u uzrastu do 18 godina osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 73 kilograma, a još tri zlatne i dvije srebrne medalje su naši džiu-džicu reprezentativci osvojili u borbama.

U borbama do 16 godina zlatni su bili Andrija Golić (-50 kg) i Balša Đurišić (-55 kg), dok su srebrni bili Stefan Ćorović (-46 kg) i Milica Mihaljević (-57 kg).

Zlatna je do 14 godina i Sofija Jaredić u borbama do 52 kilograma.

Sofija Jaredić

Sjutra, drugog dana takmičenja nastupiće Andrija Golić (U18, borbe -50 kg), Balša Đurišić (U18, borbe -55 kg), Luka Trninić U18, borbe -73 kg) i Savo Jaredić (U21, borbe - 77 kg).