Jovana Peković izgubila i u repasažu, ništa od medalje

Stamena Nikšićanka u meču za medalju izgubila od Hrvatice Petrunjele Pavić

6881 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 01.07.2022. 18:02h

Jedina crnogorska predstavnica u džudou na 19. Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu, Jovana Peković, ostala je bez medalje kategoriji do 78 kilograma.

Iako je imala vazari prednosti, stamena Nikšićanka je u četvrtfinalu izgubila na ipon poslije tri minuta i 38 sekundi od domaće takmičarke, Kautar Ualal.

Imala je još jednu šansu za medalju kroz repasaž.

U njemu je imala sreće, jer je Linda Politi odustala zbog povrede, pa se za bronzu borila sa Hrvaticom Petrunjelom Pavić, koja ju je pobijedila polugom.

Do sada su srebrne medalje osvojili karatistkinja Milena Jovanović, vaterpolisti i bokser Stefan Savković, koji je zbog povrede odustao od finala, od 17.35 za zalto će se boriti njegova koleginica Bojana Gojković, a Petar Marčić je uzeo bronzu.