Tamara i Jovana zlatne u Bugarskoj

7294 pregleda 1 komentar(a)

Crnogorska džudo selekcija pojdinačne nastupe na Balkanskom prvenstvu u SC „Ivan Simeonov“ u bugarskom Pazardžiku, završila je sa sedam medalja - dvije zlatne, tri srebrne i dvije bronzane.

Uz to su naši džudisti imali i tri plasmana na petom mjestu, pa su im izmakle još tri medalje.

Najuspješnije su bile takmičarke Tamara Gardašević (do 63 kg) i Jovana Peković (do 78 kg) koje su osvojile prva mjesta.

Ivana Šunjević (do 63 kg), Nikola Gušić (do 90 kg) i Slobodan Vukić (preko 100 kg) zaustavljeni su u finalnim borbama čime su osvojili srebrne medalje.

Treća mjesta pripala su Elmi Ličini (do 57 kg) i Novu Raičeviću (do 90 kg). Petar Radović zbog povrede nije mogao nastupiti u borbi za treće mjesto, u kategoriji do 60, a Stevan Nikčević (do 73 kg) i Nikola Gardaseviću (do 81 kg) su poraženi u borbi za bronzane medalje.

U Pazardžiku su se borile reprezentacije Turske, Bosne i Hercegovine, Rumunije, Bugarske, Grčke, Makedonije, Kosova, Albanije i Kipra, a danasod 10 sati počinje ekipni dio šampionata.