Čudesna Meklaflin osvojila zlato i ponovo oborila svjetski rekord (VIDEO)

7836 pregleda 0 komentar(a)
Meklaflin, Foto: Reuters

Američka atletičarka Sidni Meklaflin oborila je svjetski rekord i osvojila zlatnu medalju u discilipni 400 metara sa preponama na Svjetskom prvenstvu u Judžinu.

Ona je trku završila za 50,68 sekundi i popravila prerthodni rezultat koji je iznosio 51,41.

Sidni Meklaflin je četvrti put u posljednjih 13 mjeseci uspjela da obori svjetski rekord.

„Nisam još pogledala snimak svog nastupa, analiziraću ga sa trenerom. Koliko god bilo dobro, svjesna sam da uvijek može da se napreduje. Obećavam da ću biti sve brža i brža“, poručila je Sidni Meklaflin.

Drugo mjesto u Oregonu osvojila je Holanđanka Femke Bol, bronzana iz Tokija, sa vremenom (52,27), a na postolje se popela i Amerikanka Dalila Muhamed (53,13).