Džejkobs i Lukenkemper osvojili zlato u trci na 100 metara

Džejkobs je dionicu istrčao za 9,95 sekundi

3162 pregleda 0 komentar(a)
Džejkobs, Foto: Reuters

Italijanski atletičar Marsel Džejkobs osvojio je večeras zlatnu medalju u trci na 100 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Džejkobs je dionicu istrčao za 9,95 sekundi, i tako izjednačio rekord šampionata.

Srebro je pripalo Britancu Žarnel Hjudžisu (9,99), dok je bronzu osvojio njegov sunarodnik Džeremaja Azu (10,13).

U trci na 100 metara u konkurenciji dama zlato je osvojila Njemica Džina Lukenkemper rezultatom 10,99 sekundi.

Druga kroz cilj je prošla Muđinga Kamubundji iz Švajcarske sa samo pet stotinki zaostatka za Njemicom. Bronza je pripala Deril Neijt iz Velike Britanije (11,00).

Glavna favoritkinja za zlato Britanka Dina Ašer Smit se povrijedila tokom trke, i kroz cilj je prošla posljednja.