Maks na pol poziciji pred domaćim navijačima

Trka Formule 1 za Veliku nagradu Holandije vozi se u nedjelju od 15 časova

1697 pregleda 0 komentar(a)
Ferstapen nakon kvalifikacija, Foto: AP Photo/Peter Dejong

Vozač Red Bula Maks Ferstapen startovaće sa prvog mjesta u predstojećoj trci Formule 1 za Veliku nagradu Holandije, pošto je bio najbrži u današnjim kvalifikacijama na Zandvortu.

Aktuelni svjetski šampion i vodeći u generalnom plasmanu ostvario je rezultat od 1:10,342 minuta i bio je za 0,021 sekundu brži od vozača Ferarija Šarla Leklera.

Sa treće pozicije startovaće vozač Ferarija Karlos Sains, koji je bio sporiji od Ferstapena za 0,092 sekunde.

Sedmostruki svjetski prvak Luis Hamilton iz Mercedesa bio je četvrti uz zaostatak od 0,306 sekundi, a peti vozač Red Bula Serhio Peres sa 0,735 sekundi zaostatka.

Peres se u završnici okrenuo na stazi, pa Hamilton nije uspio da postavi novo vrijeme.

Vozač Mercedesa Džordž Rasel bio je šesti, sa sedmog mjesta startovaće Lando Noris iz Meklarena, a sa osmog vozač Hasa Mik Šumaher. Vozač Alfa Taurija Juki Cunoda bio je deveti, a Lens Strol iz Aston Martina 10.

Trka Formule 1 za Veliku nagradu Holandije vozi se u nedjelju od 15 časova.