Crna Gora uzela set Čehinjama, ali nije mogla da priredi iznenađenje

Crna Gora poražena od Češke 3:1 (25:14, 24:26, 25:22, 25:14)

2939 pregleda 0 komentar(a)

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore pretrpjela je i treći poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Ekipa Milorada Krunića izgubila je danas u Pljevljima od Češke 3:1 (25:14, 24:26, 25:22, 25:14).

Crna Gora je danas uspjela da uzme set Čehinjama i jedina je ekipa kojoj je to pošlo za rukom u ovim kvalifikacijama.

Početak prvog seta protekao je u izjednačenoj igri, da bi od rezultata 10:10 Češka vezala šest poena, povela 16:10 i lagano osvojila prvi set.

U drugom setu su gošće povele 10:5, potom su u drugom dijelu imale i 16:12, ali je Crna Gora uspjela da izjednači (17:17), spasi set loptu koju su imale Čehinje, a onda i na razliku dobije drugi set.

Očekivalo se da će osvajanje seta podići Crnu Goru, ali protiv jakog protivnika se nije moglo više. U trećem setu je Češka vodila 24:16, ali se Crna Gora nije predavala već je uspjela da spasi šest set lopti, međutim to je bio maksimum. Češka je iskoristila sedmu meč loptu i povela 2:1.

U četvrtom setu nije bilo dileme. Od početka do kraja su Čehinje kontrolisale igru u tom dijelu meča i na kraju slavile.

Crnoj Gori preostaju dva meča u gostima - 7. septembra protiv Islanda i tri danas kasnije protiv Finske.