Iskra slavila ispred Gorštaka, Nikoli Maloviću pobjeda u borbama

Priznanja za najbolje takmičare pripala Saši Petriću, Uni Raković i Heleni Backović

2656 pregleda 3 komentar(a)
Pobjednilčki pehar 5. Kupa šampiona ide u Danilovgrad, Foto: kkiskra

Karatisti Iskre osvojili su prvo mjesto u generalnom plasmanu međunarodnog turnira Kup šampiona u Podgorici.Iskra je nastup na turniru, čiji je organizator podgorički karate klub Omladinac, završila sa 12 zlatnih, jednom srebrnom i sedam bronzanih medalja.

Drugo mjesto osvojio je Gorštak sa po sedam zlatnih i srebrnih i 13 bronzanih medalja. Kao trećeplasirani završili su Potoci iz Pljevalja sa šest zlatnih, četiri srebrne i dvije bronzane.

Omladinac je nastup završio sa 20 zlatnih, pet srebrnih i deset bronzanih, ali kao domaćin nije bodovan za generalni plasman.

U open kategoriji, u konkurenciji seniora, trijumfovao je trofejni crnogorski reprezentativac Nikola Malović.

Uspjeh Iskre upotpunio je Saša Petrić, koji je proglašen za najboljeg takmičara turnira. U ženskoj konkurenciji isto priznaje su "podijelile" članice Omladinca Una Raković i Helena Backović.

Turnir u Podgorici, peti po redu u svim uzrasnim kategorijama okupio je 626 takmičara iz 59 klubova i sedam država.