Saljiu u finalu, prva crnogorska medalja u Konji

1452 pregleda 3 komentar(a)
Ilustracija, Foto: Shutterstock

Crnogorski karatista Emre Saljiu plasirao se u finale Svjetskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore u turskoj Konji.

Junior Omladinca u polufinalnom meču kategorije do 76 kilograma pobijedio je sudijskim izjašnjavanjem Vedija Sašuija iz Maroka (0:0).

Prethodno je na putu do finala eliminisao Alesandra Bjađonija iz Južnoafričke Republike 2:0, Jusufa Faraga iz Egipta 3:2, Frančeska Hesusa Garsiju iz Meksika 6:0 i u meču za polufinale Kemala Nezirića iz Bosne i Hercegovine 1:0.

Rival u subotnjem finalu biće mu Adin Saif Fares Bani iz Jordana.

Saljiu je plasmanom u finale obezbijedio prvu medalju za Crnu Goru na Svjetskom prvenstvu u Konji.

Priliku da se bori za medalju imaće u repasažu kadetkinja Jovana Damjanović, u kategoriji do 54 kilograma.

Ona je na startu pobijedila Italijanku Siriju Lućani 4:0, dok je u drugom kolu poražena od Maise Ksantini iz Tunisa 2:0, koja je plasmanom u finale povukla u repasaž.