Crna Gora propustila šansu da savlada BiH u Baru

Reprezentacija BiH je slavila rezultatom 20:18 zahvaljujući eseju postignutom na samom kraju meča

2696 pregleda 0 komentar(a)

Ragbi reprezentacija Crne Gore je poražena od Bosne i Hercegovine 20:18 u Evropskom kupu nacija, grupa Konferencija dva jug.

Bilo je 20:18 za goste koji su u Baru koji su do trijumfa stigli zahvaljujući eseju (pet bodova) u posljednjem minutu.

Crnogorski tim je pokazao veliki napredak u igri, naročito u odbrani, zahvaljujući radu selektora Danijela Keserovića.

Mnogo iskusnija ekipa BiH sa nekoliko igrača iz evropskih liga nije mogla da probiti crnogorsku odbranu, iako je imala konstantan napad koji je trajao skoro pola sata.

Ragbi reprezentacija Crne Gore

BiH je prvi esej dala u 35. minutu, nakon što je dobili igrača više zbog žutog kartona crnogorskom timu.

Nakon eseja BiH je bila precizna i iz šuta za pretvaranje i time došla do vođstva 7:0, što je bilo i rezultat poluvremena.

U 43. minutu drugog poluvremena gosti su postigli novi esej za 12:0, da bi Crna Gora potom organizovala dobar kontranapad kada je Blago Lukačević zabilježio dobar prodor, ali je zaustavljen pred esej liniju.

U 47. je sudija dosudio kaznu igračima BiH i u šutu za tri poena bio je precizan Srđan Popović, čime je minus smanjen na 12:3, a u 57. je BiH povećala na 15:3.

Naša selekcija je kasnije stigla do 15:15, onda je i povela 18:15, ali je rival krenuo na sve ili ništa, probio odbranu Crne Gore i došao do trijumfa.

Crnogorska ragbi reprezentacija prvi put učestvuje u ovom rangu takmičenja.

Zbog toga što je izgubila sa manje od sedam razlike Crna Gora je dobila i prvi bod u takmičenju.

Na čelu grupe je Srbija sa 10 bodova, BiH ima osam, Crna Gora jedan, na nuli je Turska.

Takmičenje se nastavlja na proljeće, Crna Gora 13. maja naredne godine dočekuje Tursku.