Stjepčeviću naslov omladinskog prvaka svijeta

3014 pregleda 2 komentar(a)
Stjepčević je u finalu bio na dva poena ispod ličnog i nacionalnog rekorda, Foto: Privatni album

Crnogorski boćar Gracija Stjepčević osvojio je titulu omladinskog prvaka svijeta u disciplini brzinsko izbijanje.

On je u finalu šampionata u Francuskoj savladao slovenačkog reprezentativca Jaku Štremfela 44:39.

Crnogorska reprezentacija, koju je predvodio selektor Miroslav Petković, šampionat je završila sa tri medalje.

Stjepčević i Ilija Belan osvojili su srebro u disciplini štafeta, a Stjepčević ima i bronzu u disciplini precizno izbijanje.

Blizu medalje bio je Mateo Počanić, u disciplini precizno izbijanje, ali je u meču za plasman u polufinale poražen 17:16.

Na korak od pobjedničkog postolja bila je i štafeta u sastavu Mateo Počanić i Boris Vuksanović, koja je na kraju završila na šestom mjestu.