Prvi Italijan nakon Rosija: Banjaja šampion u Moto GP šampionatu

4595 pregleda 0 komentar(a)
Banjaja, Foto: Reuters

Vozač Dukatija Franćesko Banjaja osvojio je danas prvu šampionsku titulu u Moto GP šampionatu, pošto je zauzeo deveto mjesto u posljednjoj trci u sezoni za Veliku nagradu Valensije.

Banjaja je uoči posljednje trke imao 23 boda prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona Fabija Kvartarara iz Jamahe. Za titulu mu je bilo potrebno da osvoji najmanje 14. mjesto.

On je startovao sa osmog mjesta, vozio je sigurno i na kraju ostvario plasman koji mu je donio prvu titulu u Moto GP šampionatu.

Kvartararo je trku završio na četvrtom mjestu.

Banjaja je postao prvi italijanski vozač šampion kraljevske klase od Valentina Rosija 2009. godine i prvi šampion Dukatija poslije 15 godina i Kejsija Stonera.

U današnjoj trci pobijedio je vozač Suzukija Aleks Rins rezultatom 41:22,250 minuta.

Drugo mjesto zauzeo je vozač KTM Bred Binder sa 0,396 sekundi zaostatka, a treći kroz cilj prošao je Horhe Martin iz Pramaka sa 1,059 sekundi zaostatka.

Banjaja je zaostao za pobjednikom 14,441 sekundu.