Prva pobjeda Rasela u karijeri i prvi trijumf Mercedesa u 2022. godini

Drugo mjesto pripalo Luisu Hamiltonu, treće Karlosu Sainsu

2462 pregleda 0 komentar(a)

Vozač Mercedesa Džordž Rasel pobijedio je večeras u trci Formule 1 za Veliku nagradu Brazila, i tako je došao do prvog trijumfa u šampionatu.

Rasel je poslije sprint trke pobijedio i u glavnoj trci na stazi Interlagos, a drugo mjesto pripalo je njegovom timskom kolegi Luisu Hamiltonu. Inače, ovo je prva pobjeda Mercedesa u 2022. godini.

Na pobjednički podijum popeo se i Karlos Sains iz Ferarija, dok je njegov timski kolega Šarl Lekler završio četvrti.

Peti je kroz cilj prošao Fernando Alonso iz Alpina, šesti je završio dvostruki uzastopni svjetski prvak Maks Ferstapen iz Red Bula, dok je drugi vozač Red Bula Serhio Peres zauzeo sedmo mjesto.

Bodovi su pripali i Estebanu Okonu iz Alpina, Valteri Botasu iz Alfa Romea i Lensu Strolu iz Aston Martina.

Ferstapen je ranije osigurao titulu i na vodećem mjestu ima 429 bodova, drugi je Lekler sa 290 bodova, a isti učinak na trećem mjestu ima Peres.

Posljednja trka u sezoni vozi se naredne nedjelje u Abu Dabiju.