Italijanke najbrže u Švajcarskoj

Elena Kurtoni prva, Sofija Gpođa druga

1244 pregleda 0 komentar(a)
Kurtoni, Foto: REUTERS

Italijanska skijašica Elena Kurtoni pobijedila je danas u spustu, trci Svjetskog kupa voženoj u švajcarskom Sent Moricu.

Kurtoni je pobijedila rezultatom 1:09,40 minuta i ostvarila treću pobjedu u karijeri.

Drugo mjesto zauzela je njena sunarodnica Sofija Gođa sa 0,29 sekundi zaostatka. Ona je tokom trke povrijedila lijevu ruku kada je udarila u kapiju. Italijanski tim saopštio je da Gođa ima modricu i otok na ruci i da će otići u lokalnu bolnicu na pregled.

Treće mjesto zauzela je olimpijska šampiona Švajcarkinja Korin Zuter sa 0,73 sekunde zaostatka za pobjednicom.

Vodeća u Svjetskom kupu Amerikanka Mikaela Šifrin zauzela je šesto mjesto, a prvi put se takmičila u spustu u Sent Moricu.

U subotu je planirana još jedna trka u spustu, dok je za nedelju zakazan superveleslalom